Listy intencyjne ws. sprzedaży projektów Don Pancho i Ichuña

W lutym b.r. Duran Ventures Inc poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego (LoI) w sprawie sprzedaży polimetalicznego projektu srebra, ołowiu i cynku Don Pancho w regionie Lima w Peru.

Nabywcą aktywa ma zostać Tartisan Resources Corp, a kwota transakcji została określona na 50 tys. C$ i 500 tys. akcji Tartisan Resources. Po osiągnięciu kamieni milowych dla przedsięwzięcia Duran Ventures ma uzyskać dodatkowe 500 tys. akcji spółki oraz prawo do 2% dochodu netto NSR, z czego 1% NSR może zostać nabyte przez Tartisan Resources za kwotę 500 tys. $. Don Pancho znajduje się 9 km od kopalni srebra, ołowiu i cynku Santander, należącej do Trevali Mining. W marcu b.r. z kolei Duran Ventures ogłosiło podpisanie podobnego LoI dla sprzedaży projektu miedzi i srebra Ichuña, zlokalizowanego w regionie Moquegua w Peru. Nabywcą projektu również ma zostać Tartisan Resources, a warunki transakcji są te same jak w przypadku sprzedaży Don Pancho.

Źródło: Finanznachrichten.de, MiningConnection.com, DuranVenturesinc.com, CopperInvestingNews.com, 22.02.2017, 16.03.2017, 23.03.2017