Biuletyn informacji rynkowych

Redakcja biuletynu: Malwina Kobylańska, Sławomir Zaczek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Przewidywany wzrost światowej produkcji miedzi

Raport Fitch Solutions przewiduje, że światowa górnicza produkcja miedzi będzie rosnąć w latach 2021-2029 o 3,7% rocznie. Oznacza to, że roczna światowa produkcja miedzi od 2021 r. do(...)   Więcej »

Mining.com

Plany wykorzystania nieczynnych kopalń na potrzeby elektrowni szczytowo-pompowych

Wykorzystanie zamykanych kopalń do budowy elektrowni szczytowo-pompowych jest planowane w wielu krajach. Elektrownie szczytowo-pompowe w okresach niskiego zapotrzebowania na energię(...)   Więcej »

Pv-magazine-australia.com, Reneweconomy.com, Mining.com

Etiopia anuluje koncesje górnicze

Etiopia cofnęła koncesje górnicze 63 firmom. Poinformował o tym 15.12.2020 r. minister górnictwa, nie podając, których konkretnie firm górniczych to dotyczy.   Więcej »

Mining.com

Vale zwiększa produkcję rudy żelaza

Ponad dwa lata po ograniczeniu działalności, które nastąpiło po przerwaniu zapory zbiornika odpadów Brumadinho, brazylijskie Vale, największy producent rudy żelaza na świecie, zaczęło(...)   Więcej »

Mining.com

Aktualizacja australijskiego kodeksu JORK

Osiem lat po ostatniej rewizji Australia rozpoczęła niedawno nowy przegląd australijskiego Kodeksu JORC (Joint Ore Reserves Committee), który reguluje rzetelność publicznego raportowania(...)   Więcej »

Mining.com

Rynek metali przemysłowych w 2020 r. – podsumowanie i prognoza na przyszłość

Rok 2021 był bardzo burzliwy dla rynków metali przemysłowych. W zależności, jaki metal weźmiemy pod uwagę, a zwłaszcza jaki okres w tymże roku będziemy rozpatrywać, można odnotować(...)   Więcej »

Mining.com

Zmiana stanowiska USACE wobec projektu Pebble

Pebble Partnership, w swoim oświadczeniu z 5.11.2020 r., ustosunkowało się do zmiany stanowiska Korpusu Inżynierów Armii USA (USACE) w sprawie projektu Pebble, stwierdzając, że jest ona(...)   Więcej »

Pebblepartnership.com, Mining.com

Dynamiczny rozwój górniczych firm średniej wielkości w Australii

Budowa kopalni wymaga zazwyczaj kapitałochłonnych działań w zakresie projektowania i realizacji inwestycji. Firmy górnicze są często zmuszone do zebrania milionów, a nawet miliardów(...)   Więcej »

Mining.com

Epidemia koronawirusa przyspieszyła wdrażanie automatyzacji i cyfryzacji

Zgodnie z najnowszym raportem „Future of Jobs” Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) większość firm górniczych przyspiesza obecnie wdrażanie automatyzacji i cyfryzacji. Jedną z istotnych(...)   Więcej »

Mining.com

Spadek popytu na platynę w 2020 r.

Według GlobalData, brytyjskiej firmy zajmującej się analizą danych, globalny popyt na platynę będzie mniejszy w 2020 r. o 7,2% niż w 2019 r. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 spowoduje, że(...)   Więcej »

Mining.com

K+S sprzedaje część swoich amerykańskich aktywów

Niemieckie K+S Aktiengesellschaft w opublikowanym 5.10.2020 r. oświadczeniu poinformowało, że podpisało umowę, dotyczącą sprzedaży części swoich amerykańskich aktywów spółce Stone(...)   Więcej »

Kpluss.com, Reuters.com, Mining.com, Nothernminer. com

Pozytywne prognozy dla górnictwa złota w Kanadzie.

Analitycy EY uważają, że w najbliższych miesiącach i latach w Kanadzie zwiększy się liczba zawieranych transakcji, dotyczących złota i kopalń złota w budowie.   Więcej »

Mining.com 30.07.2020,

Podwyżka podatków od wydobycia kopalin w Rosji

Rosyjscy prawodawcy zatwierdzili plan podniesienia podatków dla niektórych firm wydobywczych i naftowych. Moskwa stara się wypełnić lukę budżetową, wynikającą z niskich cen ropy naftowej(...)   Więcej »

Mining.com 30.09.2020

Kontrowersje wokół odszkodowań za katastrofę w Brumadinho w Brazylii

Prokuratorzy federalni w stanie Minas Gerais w Brazylii chcą anulować umowę o wartości ok. 44 mln $ między Vale a rządem Brazylii w sprawie odszkodowań za katastrofę w Brumadinho.   Więcej »

Mining.com30.09.2020

Wznowienie produkcji w dwóch zakładach górniczych należących do Pan American Silver

Pan American Silver ogłosiło 30.09. 2020 r., że wznowiono produkcję w operacjach Huaron i Morococha w Peru.   Więcej »

Mining.com 30.09.2020

Wysoki poziom przewidywanych inwestycji w górnictwo w Chile

Jak podała państwowa agencja miedzi Cochilcon, Chile spodziewa się 74 mld dolarów inwestycji w górnictwo w najbliższej dekadzie. Inwestycje te będą nakierowane głównie na przemysł(...)   Więcej »

Mining.com 30.09.2020

Rosnące ceny miedzi

Ceny miedzi na światowych rynkach w III kwartale bieżącego roku rosły. W pierwszych dniach lipca kształtowały się w granicach 6000 $ za tonę, by 21.09.2020 r. osiągnąć poziom(...)   Więcej »

Mining.com 30.09.2020

Anglo Asian w warunkach konfliktu o Górski Karabach

Anglo Asian Mining odczuwa wpływ jednego z najstarszych konfliktów na świecie, sporu terytorialnego między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach. Akcje tego największego producenta(...)   Więcej »

Mining.com 29.09.2020

Wstrzymanie inwestycji w projekty miedziowe w Zambii

Firmy górnicze, realizujące projekty górnicze w zakresie wydobycia miedzi w Zambii, tego drugiego co do wielkości producenta miedzi w Afryce, wstrzymały planowane inwestycje o wartości 2 mld(...)   Więcej »

Mining.com 28.09.2020, 30.09.2020

Dalszy los kopalni Mount Polley

Kopalnia rud miedzi i złota Mount Polley, której właścicielem jest Imperial Metals, pozostaje zamknięta od maja 2019 r. Decyzję o jej zamknięciu podjęto z powodu niskich cen miedzi,(...)   Więcej »

Mining.com 28.09.2020

Polityka Brazylii wobec górnictwa

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro chce rozwijać górnictwo – sektor, którego wzrost jest hamowany przez niedostateczne rozpoznanie budowy geologicznej kraju i nadmiar biurokracji. Na spotkaniu,(...)   Więcej »

Mining.com 28.09.2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14